Hakkımda

3 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak 1992 tarihinde Sivas’ta doğdum. İlkokulu Reşat Şemsettin Sirer İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Rauf Orbay İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimimi Mehmet Gökhan AY Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimimi, ve yüksek lisans eğitimimi yapmakta olduğum Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde tamamladım. Lisans eğitimimi Fen Bilgisi Öğretmenliği , yüksek lisans eğitimimi ise Fen Bilgisi Eğitimi Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans programında tamamlamış bulunmaktayım.

2020 senesinde Sivas Merkez’de Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda öğretmenlik mesleğine ilk adımımı attım. Şu anda  Gölbaşı Şehit Ümit ÖZET Ortaokulu’nda öğretmenlik kariyerimi devam ettirmekteyim.

Her zaman fen eğitimi ve öğretiminin verimliliğinin alışılmış yöntemlerin dışında öğrencinin yaparak ve yaşayarak öğrenme stratejisi ile arttırabileceği kanaatinde oldum. Bu stratejide rehber model olan öğretmende sadece alan ve pedagojik formasyon bilgisi değil, bilim ve teknoloji okur-yazarlığı, merak, yeniliklere ayak uydurabilme yeterlilikleri de olmalı.

İşte tam da bu sebepten gelişen ve değişen dünyada fen öğretiminin sadece fiziki sınıflarda değil artık web sayfalarında, online laboratuvarlarda, online dersliklerde de düz anlatım ve takrir yönteminin dışında farklı stratejiler ve alternatif ölçme ve değerlendirme araçları ile yapılabileceğini kabul edip bunun için çalışmalar yapmalıyız. Şu anda bulunduğunuz www.huseyinfarukyildirim.com isimli web sayfam bu amaca hizmet etmek için açılmış bir web sayfası olarak inandığım değerler uğrunda atmış olduğum bir adımdır.

Umuyorum ki bu adım öncelikle kıymetli öğrencilerimiz daha sonra değerli meslektaşlarım için fayda getiren ve örnek teşkil edebilecek nitelikle güzel sonuçlar doğuracaktır…

 

EĞİTİM

Lisans

  • 2011 – 2015 Fen Bilgisi Öğretmenliği (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi)

Yüksek Lisans

  • 2019 – 2023 Fen Bilgisi Eğitimi Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı (Sivas Cumhuriyet Üniversitesi)

Tez: Madde Ve Değişim Ünitesinde Harmanlanmış Öğrenme Modelinin Öğrencilerin Akademik Başarıları ve Fene Yönelik Motivasyonlarına Etkisi

SERTİFİKALAR / YETERLİLİKLER

  • Diksiyon Eğitimi
  • İşaret Dili Eğitimi
  • Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili
  • Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
  • SEO Eğitimi
  • Adwords Eğitimi
Başa dön tuşu